Růžice
stopařův průvodce po Zemi
Ono se to může hodit mít místo, kam se dá podívat a kde bude jasně napsáno, co se změnilo. A to je přesně zde.

 
 
 
Novinky na stránkách

24. září 2011 - Asia- konečně jsem se dokopal k tomu, abych dopsal první kapitolu svojeho "lodního deníku" z Asie. A další dvě kapitoly jsou na spadnutí. Doufám, že nebudou na spadnutí deset let. Asia...

26. června 2011 - Krušné Hory, cyklistika - moje oficiální otevření cyklistické sezony. Expedice k západním hranicím naší republiky. Vždycky jsem si představoval Krušné Hory jako zničenou a zpustošenou krajinu. Nene. Tak to není. Krušné hory jsou opravdu nádherné. Krušné Hory...

30. dubna 2011 - Staré vzpomínky, Albánie - dneska se mi nějak dařilo a tak jsem se vrátil ke starým vzpomínkám na výlet do Albánie. Bylo to někdy v létě 1996. Ale kdy přesně? A co se tam všechno odehrálo? Něco jsem si zapamatoval, ale přece jen, je to už patnáct let. Tak alespoň to málo, na co si ještě vzpomenu. Albánie...

30. dubna 2011 - Halda Ema, jaro - jaro je tady. A doufám, že bude už i na haldě. Takže čtvrtá, ale myslím si, že zdaleka ne poslední návštěva haldy Ema. Počasí se dneska vytáhlo a slunce už pěkně hřeje. To jsem zvědavý, jaká je halda na jaře.

1. dubna 2011 - A zase za moře - ještě jsem si tak úplně nezažil a nestrávil všechny úžasné zážitky z posledního výletu, už mě čeká další. Tento je sice pracovní, ale doufám, že zbude i kousek místa na trošku toho cestování. Pokračovat v americkém cestování budu v místě, které jsem minule minul jen o chlup. Asi o osmdesát mil. Minule jsme se přihnali z Californie a těsně před Phoenixem - těch zmíněných osmdesát mil - jsme to otočili na sever. Tak teď teda přímo Phoenix.

8. března 2011 - Dálky opět volají - konečně. V kapse už mě zase hřeje virtuální letenka a naprosto reálný pas. A před sebou mám týden odpočinku v Barceloně. I když po své první návštěvě předloni už jsem na spoustu věcí připravený a leccos už jsem viděl, přesto mám na mapě Barcelony ještě spoustu bílých míst. A pevně věřím, že jich bude stále méně a méně.

28. ledna 2011 - Věřit na čáry či nevěřit? - opravdu se zdá, že nás někdo pronásleduje zlým kouzlem. Kam se jenom podíváme na mapu, tam začne být docela rušno. Terry Pratchet pro to měl označení, které použil i jako název jedné ze svých nádherných knížek: Zajímavé časy.

15. ledna 2011 - Celková generálka - dodnes fungovala v podstatě jen stránka s příběhem o Americe. Hlavní stránka byla místy zmatená a odkazy mířily do prázdna. Ode dneška by snad mělo všechno nabrat lepší směr.

1.ledna 2011 - Den "D" - moje dlouho plánované stránky jsou na světě. Zatím existuje pouze hrubá struktura a jedinou částí, která je dostatečně konzistentní na to, aby mohla být zveřejněna je popis našeho výletu do Ameriky. Kluci mi celý článek připomínkovali a jejich postřehy jsem částečně zapracoval, částečně ještě zapracuju do textu. Žádná zásadní chyba tam snad už není.

Zšest